Nepřehlédněte

Staňte se potravinářským expertem na našem DOD.

Poznejte taje analýzy potravin nebo zpracování mléka. Naučte se udělat vlastní sýr. Poznejte krev savců.

Přijměte pozvánku na den otevřených dveří:

  • 9.2., 12 - 16
  • 10.2., 8 - 12


Těšíme se na vás

Úřední deska

Ředitelství školy v souladu se směrnicí SM/25/04/17 Krajského úřadu Zlínského kraje vyhlašuje výběrové řízení VZ/2017/2/02 na veřejnou zakázku "VOŠP a SPŠM Kroměříž - Modernizace vybavení COP učebními pomůckami II" s předpokládanou cenou 1 810 000,- Kč (včetně DPH). Podrobnosti na: https://vospaspsm.profilzadavatele.cz.

 

 

 

Články

Den Zlínského kraje

25. 9. 2017 - Milan Zeman

V sobotu 23. září se naše škola zúčastnila společně s dalšími středními školami Dne Zlínského kraje.

Vzhledem k specifickému zaměření naší školy jsme pro návštěvníky připravili ukázku výroby přírodních sýrů, přípravu smetanové zmrzliny a vybraných druhů cukrovinek. Žáci školy zájemcům umožnili otestovat schopnost senzorického hodnocení potravin základními testy, a předváděli základní dovednosti mikroskopických technik. Velké uzání si vysloužily výrobky školních dílen - sýr ementálského typu zrající šest měsíců, tylžský sýr po třech měsících zrání, čersvý smetanový sýr a školní specialita - tavený sýrový dort s Nivou a vlašskými ořechy.

Přestože akci nepřálo počasí, jsme rádi, že jsme se mohli prezentovat na veřejnosti velmi širokým záběrem činnosti naší školy,  uvést na poravou míru některé mýty o mléku a mléčných výrobcích a zájemcům nabídnot i možnost získat profesní kvalifikkaci.