Proč si vybrat zrovna naši školu?

Důvody, které tě nenechají na pochybách

Image

Špičkové školní vybavení

Jsme škola, která jde s dobou. Proč by se měli studenti učit na technologiích, které se v praxi už desítky let neobjevují? U nás na škole máme skvělé vybavení laboratoří, vlastní mlékárnu (kde se naučíš základní potravinářské postupy) a moderní vybavení máme i v teoretických předmětech.
Image

Vysoká kvalita vzdělání

Čísla o kvalitě vzdělání řeknou víc než holé věty. Úspěšnost maturit je u nás téměř 100 %, takže se nemusíš bát, na maturitu tě připravíme skvěle. A více než 90 % maturantů pokračuje na vysokou školu. U nás prostě získáš vzdělání srovnatelné s gymnáziem a navíc i odborné znalosti z oboru.

Široké uplatnění v potravinářství

Ať si vybereš obor Analýza nebo Technologie, možností uplatnění budeš mít spoustu. Budeš vědět, jak vyrobit sýry a jogurty, ale také pivo, víno či masné výrobky. Naučíš se analyzovat kvalitu potravin a jejich složení. Získáš znalosti biotechnologie, chemie i ekologie. Ovládneš laboratoř i školní poloprovoz – zkrátka vše pro začátek skvělé kariéry.
Image

Pevné spojení s praxí

Přímo ve škole máme školní poloprovoz, kde se budeš učit potravinářské postupy v praxi – třeba sýry se naučíš vyrábět od mléka po výrobek. Analyzovat se budeš učit v moderně vybavených laboratořích. A jako bonus máme partnerské firmy po ČR a Evropě, kam se můžeš vydat na praxi či stáž.
Image
 

Shrňme si to: dobré uplatnění, moderní vybavení, skvělá praxe přímo ve škole a vysoká úroveň vzdělávání

 

A co dalšího ti můžeme nabídnout?


Individuální přístup

Ve škole známe jméno každého studenta i studentky a chápeme, že každý z nás má odlišné potřeby a preferuje jiný přístup. Respektujeme osobnost studentů.

Zahraniční praxe

V rámci studia budeš mít několik možností vycestovat na studijní pobyt do zahraničí a získat tak jedinečnou zkušenost. Jestli to uděláš ale bude jen na tobě.

Odborní učitelé

Všichni naši učitelé odborných předmětů jsou kvalifikovanými odborníky, kteří na školu přišli přímo z praxe a dovednosti ti umí skvěle předat.

Jistota zaměstnání

Uplatnění s našimi obory je tak široké, že v současnosti nebudeš mít jakýkoliv problém při hledání zaměstnání. Slovo nezaměstnanost naši absolventi neznají.

Internet na celé škole

Pro studenty máme rychlý Wi-Fi internet po celé škole. Skvělý je pro výuku, ale o přestávce jej používej na Facebook, Instagram nebo cokoliv dalšího.

Bez problémů na VŠ

Nejsme gymnázium, ale na vysokou školu pokračuje 90 % našich studentů. Získáš u nás znalosti i skvělou praxi, takže tě při rozhodování o budoucnosti nebude nic limitovat.

Vzdělávání pro každého

Naše škola není jen střední školou, ale učíme tu i VOŠ či bakalářské studium. Setkáš se tu s odborníky a můžeš zde i pokračovat v dalším studiu.

Minimální náklady

U nás si nebudeš muset kupovat učebnice – naprostou většinu učebnic a studijních materiálů ti zapůjčíme. Pečuj o ně a předej je dál svým nástupcům.

Oprávnění a certifikace

Během studia budeš mít možnost získat několik certifikací a oprávnění. A po studiu si můžeš založit živnost v potravinářství! Se znalostmi od nás to zvládneš.


A co o nás říkají naši studenti?

Image

Je tu super parta a hlavně jako technolog se dostanu do spousty podniků na praxi, kde se toho můžu dost naučit. Nebojím se, že bych nenašel uplatnění.

Martin Pelikán, Technologie potravin

Image

Jsem spokojená, práce v laboratoři je zajímavá a baví mě. Když jdeme na exkurzi, tak vidím, že se učíme to co budeme jednou potřebovat.

Markéta Hučíková, Analýza potravin

Kam dál po maturitě?

S maturitou nemají naši studenti problém a zhruba 90 % z nich každý rok pokračuje na vysoké a vyšší odborné školy po celé ČR. Největší část pokračuje přímo u nás na Vyšší odborné škole, kde studenti získají ten nejlepší základ pro praxi.
VOŠP a SPŠM Kroměříž
40%
MENDELU Brno
15%
UTB Zlín
15%
Nástup do práce
10%
Vojenská akademie Vyškov
5%
Jazyková škola
5%
Univerzita Pardubice
5%
VUT Brno
5%
Image

Pořád váháš?


Přijď se podívat na Den otevřených dveří!podívej se na termíny Dnů otevřených dveří